خانه / یو پی اس / یو پی اس چیست

یو پی اس چیست

یو پی اس چیست

یو پی اس چیست و انواع یو پی اس و UPS نام دیگر منبع تغذیه بدون وقفه است که مخفف کلمه Uninterruptible power supply  می باشد . وظیفه ی اصلی این وسیله به بیان ساده تامین برق مورد نیاز وسایل الکترونیکی در زمان قطع برق می باشد.

یو پی اس در میان برق شهری و وسایل مصرف کننده قرار می گیرد و علاوه بر تنظیم جریان برق ، از ورود و نفوذ نویز به داخل وسایل مصرف کننده جلوگیری می کند.

در واقع یو پی اس شما را قادر می سازد از بروز مشکلات احتمالی که در زمان قطع برق برای وسایل رخ خواهد داد جلوگیری نمایید و همچنین در زمان قطع برق این امکان برای شما وجود خواهد داشت که از وسایل خود استفاده کنید و در واقع این یو پی اس برق مصرفی وسایل را تا مدت مشخصی تامین خواهد کرد.

انواع یو پی اس

وسایل بسیاری برای محافظت از سیستم های الکترونیکی وجود دارد اما هیچ کدام به اندازه ی یو پی اس نمی تواند این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

Ups دارای انواع مختلفی می باشند و در سایز های گوناگون تولید می شوند. واحد اندازه گیری این دستگاه توان آن می باشد.

توان و قدرت یو پی اس بستگی به اینورتری دارد که در داخل آن قرار گرفته است ، هرچه یو پی اس اینورتر قوی تری داشته باشد توان آن بالاتر خواهد بود و می تواند تعداد دستگاه های بیشتری را پشتیبانی نماید.

همچنین باتری این دستگاه هرچه قدر که ظرفیت بیشتری داشته باشد ،مدت زمان بیشتری برقدهی خواهد کرد . یو پی اس ها با توجه به میزان توان و قدرت ، ظرفیت باتری و همچنین امکاناتی که دارند ، دارای قیمتهای متفاوت و گوناگونی می باشند.

این نکته نیز باید بیان شود که شاید در ابتدا تهیه یک یو پی اس چندان ضروری به نظر نرسد و شاید به دلیلی قیمتی که دارد برخی بر این باور باشند که هزینه برای آن بیهوده است ، اما این دستگاه می تواند از آسیب های احتمالی بسیاری که می تواند باعث خرابی دستگاه شما شود جلوگیری نماید.

درباره‌ی admin

یک نظر

  1. ممنونم عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *