خانه / باطری یو پی اس / یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس لاین اینتراکتیو و یو پی اس لاین اینتراکتیو چیست در این نوع با بهره گیری از سیستم هایی که به تنظیم ولتاژ در مسیر Bypass می پردازند سعی بر بهبوده عملکرد نسبت به مدل های آفلاین شده است.

این یو پی اس در شرایط عادی به وسیله ی ترانسفورماتور ولتاژ خروجی را تثبیت می کنند.

زمانی که شرایط طبیعی و عادی باشد تامین خروجی با تصحیح جریان ورودی صورت می پذیرد و این امر به این گونه است که جریان از هرگونه نویز پاکسازی می شود و ولتاژ بورودی نیز تصحیح می شود و در زمان هایی که نقص فنی صورت می گیرد ، بار سر ریز می شود و دمای دستگاه بیش از جد می شود یو پی اس در حالت By pass  قرار می گیرد.

یو پی اس لاین اینتراکتیو چیست

این نوع از یو پی اس ها برای دستگاه های آزمایشگاهی ، نظامی ، پژوهشی و … به کار می روند زیرا بسیار حساس می باشند و دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند . این مدل نسبت به سایر یو پی اس ها دارای بازده کم تری می باشند و میزان مصرف داخلی آن ها بسته به نوع و مدلی که دارند بین پنج تا ده برابر می باشد.

یو پی اس لاین اینتراکتیو به دلیل مصرف برق بالایی که دارند و همچنین حرارت داخلی چند برابری که نسبت به مدل های دیگر تولید می کنند دارای عمر نسبتا کوتاه تری در مقایسه با مدل های دیگر دارند و این به این دلیل است که حرارت بالا و همچنین کارکرد مداوم فن ها باعث کاهش عمر خازن های الکترولیت می شود.

پس با توجه به این توضیحات این مدل نسبت به یو پاس های یو پی اس آنلاین و آفلاین دارای حساسیت بسیار بالاتری می باشد و نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و مناسب نمی باشد که از آنها در هر محیطی استفاده شود و بهتر است در مواقعی که واقعا به این مدل نیاز است به کار گرفته شوند.

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *