خانه / یو پی اس / نحوه عمل کرد یو پی اس

نحوه عمل کرد یو پی اس

نحوه عمل کرد یو پی اس

نحوه عمل کرد یو پی اس:درابتدا شما عزیزان با قطعه یو پی اس آشنا می کنیم .یو پی اس درلاتین به صورتuninterruptible power supply می باشد .
که این کلمه به صورت مخفف درآمده و به شکا ups شناخته شده است. و در صنعت نیز با همین نام مورد استفاده قرار میگیرد.

اما وظیفه این دستگاه که در مقالات قبلی هم خدمت شما عزیزان بازگو کردیم این می باشد که یو پی اس در واقع یک قطعه الکتریکی می باشد.
که با ذخیره کردن انرژی در خود به عنوان یک منبع تغذیه عمل می کند و در هنگامی که دستگاه برقی شما از نظر بق رسانی دچار مشکل می شوند این قطعه با ذخیره داشتن انرژی به برقرسانی و قطع نشدن برق کمک میکند.

نحوه عملکرد باتری یو پی اس

از قطعه upsهمواره در سیستم های برق رسانی شهری لوازم برقی خانگی سیستم های مربوط به مخابرات و… استفاده می شود .
و کاربر بسیار وسیعی در این زمینه دارد و از نظر هزینه نیز به صرفه می باشد از این رو درخواست شرکت ها برای دریافت این قطعه بالا رفته است .
و می توان گفت که بیشتر قطعه مورد نیاز upsما به صورت وارادات انجام می گیرد یعنی خیلی کم است شرکت های ایرانی که این قطعه را تولید کنند.

Ups همانطور که در بالا گفتیم به عنوان یک منبع ذخیره انرژی می باشد و دارای باتری می باشد باتری یو پی ای در واقع وظیفه برق رسانی به منبع تغذیه را دارند در ساخت ups ها از باتری های متنوعی استفاده می شود.
می توان این را به طور صریح بیان کرد که علت استفاده از باتری در ups ها در واقع از بین بردن مشکلاتی است که در هنگام برق رسانی اتفاق می افتد.
برای مثال می توان گفت که در سیستم های برق رسانی AC این قطعه می تواند از محدوده صد ولت به بالا برای حفاظت از سیستم های الکتریکی مورد استفاده قرار گیرد.
گاهی نیز بر اثر تغیرات ولتاژ ممکن است اشکالی در برقراری سیستم های برقرسانی شهری ایجاد شود که این قطعه با کمک باتری خود می تواند مشکل را تا حدودی بر طرف نماید.

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *