باتری ups

باتری ups

باتری ups را می توان یکی از اصلی ترین اجزای یک منبع تغذیه بدون وقفه حساب نمود و به نوعی می توان گفت باتری یو پی اس قلب این دستگاه است .

باتری باعث می شود دستگاه با قدرت بیشتری کار کند و هم چنین این امکان را می دهد تا یو پی اس بتواند مدت زمان بیشتری برق و انرژی مورد نیاز دستگاه ها را فراهم کند .

این زمان در یو پی اس های معمولی در حدود بیست الی سی دقیقه می باشد . این مدت زمان برای محیط های معمولی مانند خانه ها و یا اداره های کوچک شاید مناسب باشد ، اما بدون شک برای محیط های اداری و تجاری بزرگ که تجهیزات رایانه ای مهمی دارند که باید به صورت مداوم فعالیت داشته باشند مناسب نیست .

از همین رو بعد از خری یو پی اس تعدادی باتری برای آن تعبیه می کنند . برندهای مختلفی در زمینه ی  باتری باتری یو پی اس فعالیت می کنند و انواع مختلق و گوناگونی  از مدل های ایرانی و خارجی در بازار موجود می باشد .

باطری ups

یو پی اس ها در زمانی که جریان برق در حالت عادی می باشد و یا به بیان ساده تر زمانی که برق وصل می باشد به شارژ باتری ها می پردازند تا در زمان مورد نیاز آنها را به کار بگیرند.

زمانی سوئیچ یو پی اس از برق شهری به برق باتری بسیار کوتاه است . زمانی در حدود میلی ثانیه که دستگاه ها متوجه آن نمی شوند ، یعنی زمانی که برق قطع می شود و یا نوساناتی رخ می دهد دستگاه ها خاموش نمی شوند و به همان حال عادی به کار خود ادامه می دهند ، این امر در ادارات و سازمان هایی که تجهیزات حساس و بسیار مهم دارند بسیار ضروری می باشد .

همچنین در مکان هایی که سیستم حفاظتی و نظارتی دارند بسیار مهم می باشد که این سیستم در ساعات شبانه روز مدام فعال باشد به همین دلیل حتما نیاز به یو پی اسی دارند که بتواند در صورت قطع برق به مدت زمان طولانی انرژی مورد نیاز سیستم را فراهم کند.

بنابر این تقریبا می توان گفت با خرید یو پی اس می بایست به فکر تعدادی باتری مناسب برای آن نیز باشیم . نکته ی  قابل ذکر دیگر این است که باتری ups را می بایست در محیطی نگه داری کرد تا دچار آسیب نشود .

معمولا این باتری ها را همراه با دستگاه اصلی در یک رک نگاه داری می کنند ا عوامل محیطی تاثیر منفی روی آنها ایجاد نکند .

قیمت باتری ups

در کل این باتری ها را باید در محیط نگه داری کرد که رطوبت نداشته و دمای آن نیز مناسب باشد . همانگونه که گفته شد مدل ها و برندهای گوناگون باتری یو پی اس در بازار خرید و فروش می شود که در این میان مدل های چینی دارای میزان فروش نسبتا خوبی می باشند و نسبت به قیمتی که دارند کیفیت آنها نیز مناسب است .

البته نمونه های داخلی هم از نظر کیفیت و همچنین قیمت نیز مناسب می باشند. این گوناگونی مدل باعث شده است که قیمت یو پی اس نیز متفاوت باشد و رقابتی شدید در این باره در بازار ایجاد شود .

قبل از اقدام به خرید برای یو پی اس شما می بایست نیاز های خود را کاملا مشخص نمایید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید .

باید مشخص شود که دستگاه چه تعداد دستگاه را قرار است پشتیبانی نماید و آیا مدت زمان پشتیبانی مهم می باشد یا خیر ؟ این عوامل باعث می شود بدانیم کدام یک از مدل های یو پی اس را می بایست خریداری کنیم و یا اینکه چه تعداد باتری می بایست برای آن در نظر بگیریم .

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *