خانه / یو پی اس / باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس و یو پی اس : در ابتدا باید در مورد یو پی اس اطلاعات کامل داشته باشیدو.یو پی اس در لغت به معنای یک منبع تغذیه ذخیره کننده است.وظیفه آن در دستگاه های برقی این می باشد که با ذخیره انرزی در خود توان بار مصرفی را افزایش دهد.

در واقع می توان گفت از این وسیله در برق شهری استفاده می گردد تا اگر زمانی اختلالی در برق رسانی به وجود آمد این دستگاه بتواند این اختلال را برطرف نماید.

و موضوع دیگر این است که این دستگاه یو پی اس می تواند با ذخیره بق در خود و دریافت انرزی برق لوازم برقی را تامین کند و بسیار هم در مصرف برق به صرفه می باشد.

درواقع این قطعه در لوازم برقی شما باعث می شود تا شما کمتر دچار مشکلات برقرسانی دستگاه های رقی خود شوید.و اینکه این قطعه نقش به صرفه ای هم دارا است و هم اینکه از دستگاه شما محافظت می کند.

نکته قابل توجه دیگر این است که شما عزیزان می توانید با این قطعه از فرسودگی و یا از بین رفتن دستگاه خود جلوگیری کنید.

یو پی اس

قطعه یو پی اس در واقع کارایی بسیار زیادی دارد هم در لوازم برقی کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و هم در دستگاه های برقی بزرگ تر مانند آسانسور ها سیستم های برق رسانی ساختمان ها کشتی ها ماشین ها و …

استفاده از این قطعه بسیار کم هزینه می باشد  و هم اینکه آسودگی خاطر را برای شما به همراه دارد.می توان به صراحت گفت که اگر یو پی اس در دستگاه برقی شما باشد دستگاه شما را نسبت به کم و زیاد شدن ولتاز برق شهری در امان نگه می دارد زیرا این موضوع خود باعث فرسودگی و سوختن دستگاه می شود.

شاید در زمان های گذشته استفاده از این قطعه کمی هزینه بر دار وده است اما امروزه به علت گرانی قطعات دیگر هزینه یو پی اس بسیار مقرون به صرفه می باشد و می توانیم خدمت شما بازگو کنیم که هدف یو پی اس در واقع دادن انرژی در زمان نبود انرژی به دستگا ها می باشد.

این کار را با ذخیره کردن انرژی انجام می دهد به صورتی که در زمانی که برق نباشد این قطعه می تواند به دستگاه شما برق رسانی بکند.

باتری یو پی اس برق مورد نیاز آنها را تامین می کند.یو پی اس ها معمولا در درون خود یک باتری دارند که در زمانی که جریان برق در حالت عادی است آن را شارژ می کنند و زمانی که برق قطع می شود و یا تغییراتی در ولتاژ صورت می گیرد این دستگاه به صورت خود کار برق مورد نیاز وسایل را تامین می کند و این تغییر حدود 2 میلی ثانیه طول خواهد کشید به همین دلیل است که وسایل الکترونیکی آن را متوجه نخواهند شد و به کار خود ادامه خواهند داد.

نمایندگی باطری ups

يو پي اس ها از نظر نحوه ی عملکرد به سه دسته تقسیم می شوند  که عبارتند از:آفلاین ، آنلاین  و لاین اینتراکتیو ، که هر کدام عملکرد خاص نسبت به خود را دارند.

یو پی اس apc: آنها از برق شهر استفاده می کنند و در زمان قطع برق ، وارد مدار می شوند و برق باتری را به برق مورد نیاز وسایل تبدیل می کنند.این مدل دارای کارایی و ویژگی های پایه ای می باشند.

مدل آنلاین و یا برخط:این مدل در واقع نسخه ی ارتقا یافته ی آفلاین است و علاوه بر زمان قطع برق در زمانی که نوسانات برق رخ می دهد نیز ، برق مورد نیاز دستگاه ها را تامین می کنند.

مدل لاین اینتراکتیو : این نوع از یو پی اس ها ولتاژ خروجی را در زمان عادی توسط یک ترانسفورماتور  تثبیت می کنند و در شرایط طبیعی  جریان خروجی پس از تصحیح و پاکسازی ورودی از هرگونه نویز و نوسان  تامین می شود.

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *