خانه / باطری یو پی اس / باتری یو پی اسی

باتری یو پی اسی

باتری یو پی اسی

باتری یو پی اسی نوعی باتری است که شامل باتری های ثانویه هست و قابلیت آن ها به گونه ای است که شارژ مجدد می شوند.انتخاب نوع باتری تحت تاثیر شرایط مختلفی از جمله شرایط محیطی مانند دما،رطوبت، وجود محدودیت های مربوط به شارژ و شارژ(مدت زمان مربوط به شارژ و شارژ باتری و…)،وجود محدودیت ساختار و مشخصات فیزیکی باتری مانند وزن،حجم و… می باشد.

در این نوشته سعی داریم به بررسی کاربردهای باتری یو پی اسی بپردازیم.ابتدا به تحلیل و بررسی فاکتورهای محدود کننده انتخاب نوع یو پی اس می پردازیم.

1.محدودیت های محیطی

الف)دما:یکی از مهم ترین پارامترهای انتخاب نوع باتری دما است.دمای محیطی که باتری در آن نصب می شود که شامل متوسط دما و حداکثر و حداقل آن بسیار اهمیت دارد.

برای محیط های با دمای خیلی کم یا زیاد از باتری های نیکل کادمیوم استفاده می کنند.مزیت این نوع باتری ها قابلیت استفاده در محیط های کاری با محدوده گستره دما و طول عمر بالای آن ها هست.

لیست قیمت باطری ups

عیب بزرگ آن ها نیز به این صورت است که قیمت آن ها در حدود 10 تا 15 برابر قیمت باتری هایی است که از نوع سرب اسیدی است.در محیط های کاری که محدوده دمایی آن کم است از لحاظ اقتصادی به صرفه است که از باتری های سرب اسیدی استفاده شود.

ب)رطوبت: در محیط های مرطوب برای حفاظت از اتصال باتری ها از پوشش epoxy استفاده می شود.

ج)اثرات زیست محیطی:در مواردی که یکسری گازهای متصاعد شده و مواد خاص در محیط وجود دارد ضروری است از باطری خاص استفاده شود.متداول ترین نوع باتری در اینگونه شرایط sealed می باشد.

2.محدودیت های مربوط به شارژ و دشارژ

محدودیت دشارژ: به طور کل

2- محدودیت های مربوط به شارژ و دشارژ

الف- محدودیت های مربوط به شارژ

به طور کل نسبت جریان دشارژ به ظرفیت نامی باتری یک فاکتور تاثیرگذار در مدت زمان برق دهی باتری و طول عمر مفید باتری است.

در باطری هایی که قابل شارژ مجدد هستند کم بودن این نسبت باعث می گردد تا باتری مقدار زیادی از انرژی شیمیایی خود را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.

ب- محدودیت های مربوط به شارژ

باتری هایی که قابلیت شارژ مجدد دارند شامل محدودیت ها و ملاحظات خاص خود هستند که باید درنظر گرفته شود.

یکی از این محدودیت ها استفاده از شارژر مخصوص با نوع باتری یو پی اس است بنابراین نباید از شارژرهای مختلف در کاربردها و شرایط های مختلف استفاده می شود.

بررسی مربوط به مشخصات فیزیکی باتری، ملاحظات قیمت، طول عمر و ضریب اطمینان را در نوشته های بعدی انجام می دهیم

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *