خانه / یو پی اس / انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

انواع یو پی اس : در ابتدا توضیح مختصری در مورد یو پی اس می دهیم. کار اصلی تمام یو پی اس ها ذخیره انرژی برق می باشد و هنگامی که برق قطع می شود کار توضیع برق را انجام می دهد و اجازه نمی دهد به دلیل قطع شدن برق در کار سیستم ها اختلال انجام شود و کار دیگر یو پی اس ها جلو گیری از ایجاد نوساناتت برقی و نویز است.

انواع یو پی اس

یو پی اس ها به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می شوند .

یو پی اس آفلاین   ofline ups

یو پی اس   line interactive

یو پی اس آن لاین  online ups

انواع یو پی اس
انواع یو پی اس

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین مانند همه ی یو پی اس ها کار ذخیره نیرو را انجام می دهد و هنگامی برق شهر در جریان باشد عملا هیچ کاری انجام نمیدهد اما زمانی که برق شهر قطع باشد به عنوان یک منبع جایگزینی از قبل کار ذخیره سازی برق را انجام داده است وارد عمل می شود.

یو پی اس line interactive

طراحی این مدل از یو پی اس ها با تمامی یو پی اس ها با مدل standby فرق می کند.

دراین مدل از یو پی اس های line interactive   شارژ باطری به صورت خودکار  و مستقل سوییچ و اینورتر تبدیل به منبع و ذخیره کننده انرژی تماما با ترکیب هایی از اینورتروکانورتر جایگزین می شود و در این حالت هر دو پس از شارژ باطری ها انرژ ان را به ac   برای خروجی یو پی اس در زمانی که مورد نیاز است تبدیل می کند.

یو پی اس آنلاین

این مدل از یو پی اس ها با طراحی و تکنولوژی آن در زمانی که شرایط ورود عادی و نرمال است ولتاژ خروجی یو پی اس را تصحیح کرده و این کار را در ورودی یو پی اس انجام می دهد.

و این مدل از یو پی اس ها فقط در زمانی که دجار نقص  از قبیل نویز ، اضافه بار ، دما غیر استاندارد و … یو پی اس در مسیر بای پس رفته و برق ورودی یو پی اس را به طور مستقیم به خروجی انتقال می دهد.

درباره‌ی admin

یک نظر

  1. با تشکر از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *