خانه / باطری یو پی اس / آشنایی با یو پی اس

آشنایی با یو پی اس

آشنایی با یو پی اس

آشنایی با یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه یا یو پی اس، به بیان ساده  دستگاهی الکترونیکی است که به عنوان یک واسطه میانی در بین برق شهر و دستگاه های الکتریکی قرار می گیرد.

این دستگاه به نوسانات و تغییرات غیر عادی  که در جریان برق بسیار حساس می باشد و از وسایلی که آن متصل می باشند در برابر آن ها محافظت می کند همچنین  از ورود نویز به داخل مدار آنها  جلوگیری کرده و جریان را تصحیح کرده و وارد مدار آنها می کند تا دستگاه ها آسیبی نبینند.

اما وظیفه ی اصلی یو پی اس که تقریبا برای همه آشکار می باشد تامین برق مورد نیاز دستگاه ها در زمان قطع برق می باشد به گونه ای که تجهیزات بتوانند به فعالیت عادی خود ادامه دهند. به همین دلیل یو پی اس ها به یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز  مجموعه ها و یا مراکزی که با کامپیووتر و دیگر دستگاه های الکتریکی حساس سر و کار دارند ، تبدیل شده اند.

یو پی اس ها به طور معمول دارای باتری داخلی می باشند که در زمانی که جریان برق در حالت عادی می باشد آن را شارژ کرده و انرژی را در آن ذخیره می نمایند . اما بلافاصله با قطع برق با زمانی در حد میلی ثانیه سوییچ کرده و از طریق باتری خود برق مورد نیاز دستگاه ها را تامین می کند.

نحوه نصب و راه اندازی ups

البته این نکته نیز قابل ذکر است که یو پی اس ها توان مشخصی دارند و تا مدت زمان خاصی می توانند انرژی و برق را تامین کنند.

هرچه میزان این توان و قدرت بیشتر باشد تعداد دستگاه های بیشتری را می تواند پشتیبانی کگند و به طبع قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

البته می توان با افزودن باتری های اضافی به دستگاه میزان قدرت آن را افزایش داد.

آشنایی با یو پی اس این امکان را می دهد که با دید باز و اطلاعات بیشتر اقدام به خرید این دستگاه نمایید

درباره‌ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *